právě vychází:

 

NEJOBLÍBENĚJŠÍ HOBBY ČASOPIS O ZAHRADĚ

 

Obři, rarity a Křišťálové jablko
opět na Zahradě Čech v Litoměřicích (13.–21. 9.)

 

Podium

 

Pavilon G - pavilon Zahrádkáře

Zahrádkář pro vás na Zahradě Čech již 25 let připravuje zajímavé expozice a vyhlašuje pěstitelské soutěže. Také letos se můžete těšit po celou dobu výstavy na zahrádkářskouexpozici v pavilonu G, která bude věnovaná bylinkám.

 

 

 

Časopis Zahrádkář vyhlašuje soutěže pro své čtenáře, příznivce a všechny, kteří pěstují ovoce a zeleninu na zahrádce pro radosti i užitek.

Zúčastněte sesoutěžních kategorií
• Největší výpěstek
• Nejzajímavější kuriozita
• Křišťálové jablko

Výpěstky zasílejte tak, aby datum odeslání bylo nejpozději 9. 9. 2019. Uveďte název výpěstku (odrůdu, pokud víte) a dále své jméno, adresu a rychlý kontakt (telefon nebo e-mail).

na adresu:
ZAHRADA ČECH s.r.o.
Na Vinici 948/13
412 01 Litoměřice

 

Den časopisu Zahrádkář

Ani letos nebude chybět NÁŠ DEN. Uskuteční se opět poslední sobotu výstavy 21. 9. Po loňském vystoupení Hany Zagorové a předloňském Václava Neckáře vystoupí letos legenda české trampské muziky František Nedvěd.
Hodnocení výpěstků bude proložené populární hudbou v podání skupiny Lady Duo. Hlavním hostem programu bude zpěvák František Nedvěd. Na snímku je na Dni Zahrádkáře v roce 2006.

Soutěží se o zajímavé ceny

3 zavařovací hrnce SENCOR SPP 2100.
Objem 27 litrů a příkon 1800 W. Pojme až 14 zavařovacích sklenic (o objemu 1 litru). Můžete jej použít i ke sterilizaci zeleniny, k přípravě horkých nápojů – punče, čaje, svařeného vína a dalších i k vaření třeba polévek. Je vybaven dvěma režimy zavařování, z nichž první pracuje nepřetržitě, u druhého si můžete pomocí spínače nastavit zavařovací dobu od 20 do 120 minut. Součástí je rošt na zavařovací sklenice, výtokový kohoutek pro stáčení horkých nápojů, termostat pro nastavení teploty v rozmezí 30–100 °C i skryté topné těleso. Cena à 1 799 Kč.

2 mixéry SENCOR SBU 787x.
Mixér zvládá multicyklonové vakuové mixování pomocí osmi titanových nožů a automaticky detekuje nasazené příslušenství a oproti předešlému modelu má navíc pulzní program. Je k dostání v 9 perleťových barvách. Příslušenství: 1,5 l tritanová (PCTG) mixovací nádoba, 0,7 l nádoba na uchování čerstvých nápojů, vakuovací jednotka. Cena à 2999 Kč.

1 sušičku ovoce, ale i hub, bylinek, masa SFD 6600.
Jedná se o úplnou novinku. Originální čtvercový design s digitálním displejem. Pojme až 12 sušicích plátů. Cena 3999 Kč.

2 přepěťové ochrany SSP850.
Prodlužovačka s osmi zásuvkami, kterou zapojíte do elektrické sítě. Každá z nich zvládne dobře ochránit citlivou elektroniku ve vaší domácnosti před přepětím v elektrické síti. Slouží i jako šumový filtr – odstraní část frekvencí, které vznikají např. připojením wi-fi routerů, mikrovlnek, mobilů apod. do sítě a sníží úroveň „znečištění“ zvuku i obrazu. Cena 699 Kč.

Zahradní rostliny od zahradnictví
Bambuscentrum Kastner, Zahradnictví Krulichovi, Zahradnictví Petera, bambusária ROSTETO.

Každý z finalistů obdrží kolekci hnojiv od společnosti Fertistav.

Redakce: Rokycanova 15, 130 00 Praha 3, e-mail: redakce@zahradkari.cz
tel.: 222 781 773, fax: 222 782 711, předplatné: 800 100 134

Vydává: Český zahrádkářský svaz, z.s. - Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Český zahrádkářský svaz: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy, moštárny