právě vychází:

 

NEJOBLÍBENĚJŠÍ HOBBY ČASOPIS O ZAHRADĚ

NADPIS

POPIS

 

 

SPOLUPRACUJEME

Časopis Zahrádkář dlouhodobě spolupracuje s mnoha firmami. Ty významnější, mnohdy přispívají k obsahu či charakteru časopisu. Nabízejí vám drobné nebo i větší dárky, připravují zajímavé články nebo jen prezentují časopis.

 

NADPIS

POPIS

 

SEMO a.s.

Stalo se již hezkou tradicí, že kalendář, který dosávají naši přímí předplatitelé věnuje právě firma Semo a.s. Kromě kalendáře jste si díky četným dárkům od firmy Semo mohli mnohokráte odzkoušet většinou nové odrůdy zelenin či květin. Děkujeme firmě SEMO za přízeň, kterou nám i všem zahrádkářům věnuje.

 

MORAVOSEED CZ a.s.

Jako šlechtitelská a výrobní společnost dodáváme zahrádkářům osiva zelenin a květin již od roku 1991. Vlastní šlechtění zaměřujeme na zvyšování výnosu a odolnosti nových odrůd s důrazem na výborné chuťové vlastnosti a atraktivní vzhled. V současnosti udržujeme přes 400 vlastních odrůd zelenin, které se staly tradicí na zahradách v České republice i v zahraničí. Díky jejich kvalitě pravidelně vyvážíme osivo do více než 30 zemí po celém světě.

MORAVOSEED CZ a.s. je také významným dodavatelem české česnekové sadby s garancí od šlechtitele. Úzce spolupracujeme také s výzkumnými ústavy, vysokými školami a univerzitami a díky tomu využíváme nejnovější poznatky moderních technologií šlechtění a pěstování rostlin, které následně přenášíme do svých odrůd. Pravidelně také poskytujeme čtenářům Zahrádkáře osivo k od­zkou­šení a v článcích představujeme různé možnosti pěstování.

MORAVOSEED CZ a.s. děkuje všem zahrádkářům a pěstitelům za dosavadní přízeň a přeje mnoho úspěchů i do budoucna.

 

MAGAZÍNY.CZ

Vyberte si svůj oblíbený časopis a objednejte si jeho předplatné. Pokud chcete předplatné věnovat jako dárek, můžete si vytvořit dárkový certifikát a předat ho obdarovanému vytištěný. K předplatnému některých časopisů navíc obdržíte hodnotné dárky.

 

AROS-osiva

AROS-osiva je česká výrobně obchodní společnost působící na trhu travního semenářství od roku 1990. Ve výrobním programu najdete širokou nabídku travních směsí, osiv a travních hnojiv pro zakládání a obnovu všech typů trávníků, vč. speciálních travních směsí značky Greenkeeper pro golfové a sportovní trávníky. Společnost zajišťuje čištění osiv, smluvní množení trav a jetelovin, poradenství, laboratorní a zásilkou službu.

 

HECHT

Značka zahradní techniky HECHT made for garden byla uvedena na trh brzy po vzniku společnosti ve snaze dodávat na trh originální a kvalitní produkty za nejlepší možné ceny. Časem se nabídka rozšířila ze zahradní techniky i na další příbuzné produkty, jakými jsou například ruční nářadí, vybavení dílen, zahradní nábytek. Právě díky důrazu na kvalitu výrobků se značka HECHT velice brzy stala známou a žádanou nejen v tuzemsku ale i po celém světě. V současné době dodává společnost HECHT zahradní techniku do více jak 30 zemí po celém světě.

 

AGRO CS

Výrobní a obchodní program divize Zahradní je v současné době nejrozsáhlejší činností, kterou se společnost AGRO CS zabývá. Už od vstupu na spotřebitelský trh v roce 1994 klademe největší důraz na kvalitu výrobků a služeb poskytovaných koncovým zákazníkům i obchodním partnerům. Každoroční rozšiřování sortimentu, zlepšování a zrychlování systému dodávek spolu s kvalitní výrobní a surovinovou základnou, stejně tak i pružně fungující obchodní a distribuční síť včetně vlastního e-shopu, nám pomohly vybudovat pověst solidního, spolehlivého partnera a získat tak vedoucí postavení na trhu.

 

KARCHER

V kvalitě a technologii jsme celosvětově přední poskytovatel čisticích systémů, čisticích produktů a služeb pro oblast volného času, domácností, živností a průmyslu. Úspěšné, hospodárné a ekologické řešení čisticích úkolů našich zákazníků za pomoci našich produktů jim přináší největší užitek. Děláme znatelné změny v životě svých zákazníků: tak, že jim nabízíme účinná a hospodárná řešení jejich každodenních a globálních problémů v oblasti čištění a zavlažování. Máme velmi spokojené a nadšené zákazníky!

KUDY Z NUDY.cz

Fenomén mezi portály cestovního ruchu. Pod názvem Kudy z nudy naleznete projekt České centrály cestovního ruchu - CzechTourism, jehož cílem je podpora domácího cestovního ruchu. Kudy z nudy nabízí komplexní nabídku pro každého cestovatele. Lidé se tu mohou inspirovat tipy na výlety po celém Česku, které uspokojí rodiny s dětmi, party mladých lidí, romantiky i velké sportovní fajnšmekry. Zároveň je to jeden z hlavních nástrojů, kterým agentura CzechTourism zdarma pomáhá podnikatelům v propagaci jejich nabídek. V sezoně stránky zaznamenávají měsíčně až 2 miliony návštěv. Projekt se může pochlubit také svou fanouškovskou verzí na Facebooku, kde si cestovatelé vzájemně sdílí zajímavosti a novinky z webu.

 

Kyselové a prátelé

Spolupracujeme se skupinou Kyselové a přátelé, kteří se zabývají vzděláváním přirozeného životního stylu - www.kyselove.cz

FAN sladidla

Společnost F&N dodavatelé, s.r.o. (dále jen FAN sladidla) byla založena v roce 1991 v Kostelci nad Labem. Od roku 1992 začala společnost FAN sladidla vyvíjet vlastní receptury. V současné době tvoří sortiment několik desítek výrobků. Jedná se zejména o nekalorická a nízkokalorická sladidla v různých formách - stolní tabletová, sypká či tekutá. V roce 2013 uvádíme na trh nový výrobek - Stevia sypká, na bázi steviol-glykosidů a pokračujeme na dalších.

BAUHAUS

Na jaře roku 1960 bylo v němec­kém Mannheimu otevřeno první odborné centrum BAUHAUS. Od té doby se BAUHAUS stal tradičním místem, kam přicházejí miliony zákazníků nakoupit vše potřebné pro dílnu, dům i zahradu. Vše zde přehledně najdete pod jednou střechou a v samoobslužné formě. Díky tomuto unikátnímu seskupení 15 oddělení pod jednu střechu, můžete vše nakoupit na jednom místě a ušetříte si tak čas, peníze a starosti spojené se sháněním potřebného materiálu.
V České republice jsme tu pro vás už od roku 1993 a specializovaná centra BAUHAUS najdete v 5 různých městech.

BAYER: Science For A Berrer Life

Bayer je globální "Life Science" společností s působností v oblastech péče o zdraví a zemědělství. Svým úsilím se firma Bayer neustále snaží zlepšovat kvalitu života na Zemi. Produkty a služby společnosti jsou vytvářeny tak, aby sloužily lidem a zlepšovaly kvalitu jejich života. Bayer si zároveň klade za cíl tvořit hodnoty prostřednictvím inovací a růstu. Společnost se také zavazuje k dodržování zásad trvale udržitelného rozvoje, sociálních a etických hodnot.

BROS

Výrobce chemických prostředků pro byt a zahradu. Produkty BROS vás doprovázejí již řadu let. Přípravky vytvořené našimi profesionály ukončily únavné návštěvy malých útočníků ve vašich domovech. Díky širokému spektru se postaráme o každý roh vašich pokojů a zahrad. Díky našim zkušenostem neexistuje žádný problém, pro který jsme nenalezli účinné řešení.

 

IBOCZ

Jsme česká firma s tradicí od roku 1991 zabývající se prodejem zahradní a lesní techniky, nářadí a loveckých potřeb. Jsme profesionálové, kteří dělají srdcem a vždy to dotáhnou do konce. Nepřehlédněte širokou nabídku zahradní techniky a elektrického nářadí nové značky na našem trhu VILLAGER pro hobby a profi uživatele, kterou zastupujeme. Patříme také k největším prodejcům značek DOLMAR a FISKARS.

 

LANIT PLAST

Skleníky z polykarbonátu, zahradní domky a pavilony, vchodové stříšky - specializovaný eshop. V nabídce máme kvalitní výrobky od značkových výrobců z Velké Británie a USA. Pro všechny produkty celoročně zajišťujeme záruční i pozáruční servis. Možnost dokoupení doplňků i náhradních dílů. Naše firma je pro ČR generálním dovozcem produktů od značkových výrobců - VITAVIA GARDEN (Velká Británie), LIFETIME (USA), ARROW SHEDS (USA), SHELTERLOGIC (USA).

 

DAKR

DAKR je česká rodinná strojírenská firma, která vznikla v roce 1990. Na počátku byla myšlenka vyrábět bubnové sekačky pro lidi, z počátku jen v rodinném domku jednoho ze společníků. Vrcholem techniky byly soustruh a frézka, ale mnoho sekaček vyrobených v skromných podmínkách funguje dodnes. Dnes máme 50 zaměstnanců a vydělané peníze investujeme do vývoje nových výrobků a nákupu moderních výrobních strojů. Budeme rádi, pokud si vyberete naše výrobky. My i s našimi prodejci se budeme snažit, aby Vám dlouho a spolehlivě sloužily.

 

FERTISTAV

Společnost FERTISTAV CZ a.s. působí na trhu České republiky v oblasti distribuce průmyslových hnojiv, přípravků na ochranu rostlin a stimulátorů růstu již druhé desetiletí. Od svého počátku poskytuje obchodní činnost v oblasti zemědělství, chemického průmyslu a zahraničního obchodu. Své postavení si upevnila nejenom v prostředí České republiky, ale zejména v zahraničí. V Polské republice vlastníme dceřinou společnost FERTISTAV PL Sp. z o.o.

 

MINI BIO GARDEN

Vypěstuj si svoji vlastní zeleninu! Jednoduše !! Za pomoci Mini Bio Garden !!!

Vaše vlastní MINI BIO ZAHRÁDKA s podporou pro rostliny, zásobníkem vody, samozavlažovacím systémem a kolečky s držákem pro snadnou manipulaci. Vhodná pro pěstování rajčat, paprik, okurek, salátů, lilků, cuket, mrkve, zelí, kedlubny, pórku, cibule, brokolice, hrachu, bylinek a spoustu jiné zeleniny vždy na dosah ruky.

Vhodné pro každý balkon či terasu.

 

STANNAH

Schodišťové sedačky na míru vašim potřebám

Schodišťové sedačky Stannah můžete maximálně přizpůsobit svému přání. Vyberte si typ a barvu čalounění. Konečná podoba sedačky záleží jen na vás!

 

Jan MELICHAR - BATERIE

Akumulátory, baterie a záložní zdroje, prodej, výroba, repase aku baterií a servis. Poradenství v oblasti akumulátorů, baterií a záložních zdrojů.

Široký sortiment baterií pro běžné spotřebitelské použití - autoklíče s centrálním zamykáním, dálkové ovladače nezávislého topení, cyklocomputery, bezdrátové zvonky, akumulátory, autobaterie a motobaterie a nabíječky pro všechny typy osobních automobilů motocyklů, zahradní techniky, motorových člunů a elektrokol.

Prodej baterií do naslouchadel, sluchadel a kochleárních implantátů všech typů. Vynikající bateriové záložní zdroje pro kotle, krbová kamna, oběhová čerpadla, solární systémy i výpočetní techniku.

Renovace / repase akumulátorů a baterie do nářadí, jejich nabíjení, formátování i diagnostika na přesných laboratorních přístrojích.
Více na: Jan Melichar repase baterií, Jan Melichar založní zdroje

 

osiva a semena dobrasemena.cz

WWW.DOBRASEMENA.CZ

E-shop s širokou nabídkou semen zelenin, bylinek a květin. Unikátní odrůdy rajčata, tykví, paprik sladkých i super pálivých. Články, rady, aktuality a mnohem více. O vaši spokojenost se zde stará Ing. Peter Gajdoštin.

 

Česká zahradnická akademie Mělník

Pokud plánujete novou zahrádku, nebo se chystáte k rekonstrukci může vám pomoci šikovný počítačový program Sadovnická projekce mini. Program vznikl na Vyšší odboné škole zahradnické a Střední zahradnické škole v Mělníce. Program vám v verzi mini douhodobě přinášíme díky aktivačnímu klíči.

 

Výstaviště Zahrada Čech - Litoměřice

Největší pěstitelská soutěž čtenářů časopisu vrcholí a vítězové se vyhlašují právě na podzimní výstavě Zahrada Čech na výstavišti v Litoměřicích. Kulturní pořad na Den časopisu Zahrádkář přiláká tisíce návštěvníků.

 

Botanická zahrada Praha

Botanická zahrada začala do povědomí veřejnosti pronikat až v roce 1992, kdy byla trvale otevřena pro veřejnost, ale její založení se datuje k lednu 1969. Od té doby se na rozsáhlé ploše budovaly výsadby a rozrůstaly sbírky rostlin. Od roku 2004 byl otevřen veliký skleník Fata Morgana lákající návštěvníky mnoha akcemi - do povědomí se snad nejvíce zapsala pravidelná Výstava tropických motýlů. Časopis Zahrádkář byl u mnoha významných kroků zahrady přítomen a přináší čtenářům pravidelně informace o dění v zahradě. Také mnoho článků a obrazového materiálu má základ v botanické zahradě.
Budete li mít čas, navštivte ji, je krásná v každé roční době.

 

Botanická zahrada Chotobuz

Botanická zahrada a genofondové sbírky Botanického ústavu AV ČR byly založeny v roce 1963. Tato pěstitelská a sbírková zahrada s rozsáhlými specializovanými kulturami rostlin je umístěna v Průhonicích, v části s místním názvem Chotobuz. Zahrada se skládá ze zásobní zahrady ve které jsou umístěny genofondy a probíhá množení, šlechtění a experimentální práce a expoziční zahrady pro návštěvníky. Zahrada jako celek má plochu téměř dvaceti hektarů.

 

BAMBUS CENTRUM KASTER
TŘEBÍZ U SLANÉHO

Zahradnictví nabízí běžný, ale i luxusní sortiment pro Vaše zahrady. V nabídce naleznete širokou škálu konifer, listnatých keřů a stromů, ornamentálních trav, vřesovištních rostlin, bambusů, popínavých rostlin, trvalek, vodních a vlhkomilných rostlin. Každý rok je sortiment obohacen o evropsky oceněné nové kultivary, které často nenaleznete v žádném jiném českém zahradnictví. Díky mnohaleté spolupráci s Japonskem je nabídka doplněna také o tvarované stromy a bonsaje, které se dováží přímo z Japonska. Otevírací doba je od března do listopadu.

 

Dendrologická zahrada výzkumného ústavu Silva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví v.v.i.

Dendrologická zahrada byla založena v r. 1974. Jejím hlavním posláním je studium genofondu domácích a cizokrajných dřevin z hlediska využití v zahradní a krajinářské tvorbě. Dendrologická zahrada ukazuje použití různých taxonů dřevin v sadovnické kompozici. Pro veřejnost je otevřena od roku 1990. Činnost Dendrologické zahrady nepřímo navazuje na odkaz a působení hraběte A. Silva Taroucy a také později založené Dendrologické společnosti. S Dendrologickou zahradou trvale spolupracuje ČZS po odborné stránce, v roce 2011 se v zde konal dvoudenní seminář pro odborné instruktory.

 

ČESKÝ KUTIL.CZ

Internetový hobby magazín pro celou rodinu. Najdete zde mnoho dalších rad nejen do zahrady.

 

DOPLNĚK

Projekt "DOPLNĚK" Vám umožňuje zdarma prezentovat Vaše uskutečněné nápady, projekty, životní cíle či jiné úspěchy. Obsahuje rozsáhlou a přehlednou databázi Vašich nápadů řazenou do několika základních sekcí. Přidejte se - svým příspěvkem můžete inspirovat ostatní.

 

ZeleneUdoli.cz - nákup v klidu a pokoji
e-shop pro zahradu, dům a hobby

Internetový obchod byl založen na jaře roku 2004. Do současnosti bylo vyřízeno více jak 25.000 objednávek. Denní aktualizace sortimentu, soutěže o ceny, zdarma projekty zavlažování, diskusní web, poradna a další.

 

Zahradnický vyhledavač

Hortiflora, váš zahradnický vyhledávač

Nejlepší způsob jak něco najít, je hledat na správném místě!
Hortiflora disponuje širokou databází zahradnických firem, svazů, spolků, škol, botanických zahrad, arboret.
Šikovný je i kalendář výstav a školení, nabídka práce, seznam nově vydaných knih a Zpravodaj, ve kterém autoři uveřejňují články většinou o své činnosti či výrobcích.

 

Svaz květinářů a floristů České republiky,

Profesní svaz sdružující přední pěstitele květin, floristy, obchodníky s květinami a pomocným materiálem.
Od roku 2007 pracuje ve dvou samostatných sekcích - květinářů a floristů.

Pořádá a účastní se mnoha floristických soutěžích. Tradičně - Děčínská Kotva pro veřejnost atraktivní - Havířov v květech. Účastní se i zahraničních soutěží. Letos se podílí na mezinárodní floristické soutěži EUROPA CUPP 2011 v Havířově.

 

Časopis FotoVideo

Časopis FotoVideo je určen pro širokou veřejnost obdivující krásu a sílu fotografického okamžiku, pro lidi, které zajímá nejnovější vývoj v oblasti moderních technologií v oblastech foto a video. FotoVideo je řádným členem prestižní evropské asociace EISA a pořadatelem největší fotografické souteže v české i slovenské republice Fotograf roku.
Časopis FotoVideo pravidelně dlouhá léta spolupracuje s časopisem Zahrádkář předvším na zajímavých fotosoutěžích, kdy je využíváno zkušeností odborníku ve této oblasti.

 

Zahradní Království

Je to web, na kterém se dočtete mnoho zajímavostí o rostlinách, najdete tam i co a kdy máte dělat. Na to co nevíte se můžete zeptat.

 

Sempra Turnov s.r.o.

"Sempra Turnov s.r.o. Vám nabízí jahody z nejširšího sortimentu v České republice. U nás máte záruku kvality, protože sazenice jahodníků pocházejí přímo z udržovacího šlechtění. Pro úspěšné pěstování nabízíme i veškeré potřebné pomůcky - hnojiva, prostředky na ochranu rostlin, substrát k pěstování i netkanou textilii.
V naší šlechtitelské stanici v Turnově na Vrchhůře si můžete v sezóně koupit také čerstvé plody, nebo využít samosběr."

 

Jahodárna Vraňany Hanč

pro Vás celoročně pěstuje certifikované sazenice jahodníku ve vysoké kvalitě v několika pěstitelských formách - zelené, frigo, zakořenělé a kvalitativně tříděné. V centru jahod ve Vraňanech Vám nabízíme nejširší sortiment odrůd z celého světa a vše co k pěstování jahodníku potřebujete od pondělí do neděle. Pěstujeme jahodník na 20ha pro plody pod označením „Vaše nejsladší jahody“, pořádáme oblíbené samosběry, ochutnávky plodů, naučné akce o pěstování a provázíme exkurze po plantážích. Zveme Vás přijeďte se jen podívat a inspirovat

 

Zahradnictví Krulichovi

Historické zahradnictví takřka v centru Prahy, kde pěstujeme široký sortiment bylinek domácích a exotických, léčivých i pro gurmány. Mimořádný sortiment trvalek a skalniček, druhy které pěstovaly naše babičky i novinky ze světového šlechtění, pocházející z naší trvalkové školky. Navštivte naše zahradnictví, prodejny květin, nebo e-shop. S časopisem Zahrádkář pravidelně spolupracujeme při tvorbě výstavních expozic a při publikační činnosti.

 

RADIO DECHOVKA - PRVNÍ DECHOVKOVÉ RADIO

Rodinné rádio zaměřené na lidovou a dechovou hudbu doplněnou o populární písně 60. let, staropražské a trampské písničky. Celodenním programem provází jak moderátoři kojetického studia tak i kolegové z regionů. Své autorské pořady uvádí např. herec Divadla Járy Cimrmana Miloň Čepelka, zpěvačka Strahovanky Marta Adámková, kapelník Žižkovanky Petr Sovič, kapelník Krajanky Václav Hlaváček nebo známé pěvecké duo Eva s Vaškem. Ryze internetový projekt, který byl spuštěn v červenci 2009, se o čtyři roky později díky zájmu posluchačů rozšířil na střední vlny (AM 1233 kHz) a do DVB-T (4. Regionální multiplex). Aktuální možnosti poslechu včetně mapy pokrytí, programové schéma a další zajímavosti najdete na internetových stránkách www.radiodechovka.cz. Nalaďte si nás, naladíme vás! Jsme vaše rodina.

 

POLABSKÉ NÁRODOPISNÉ MUZEUM - Přerov nad Labem

Polabské muzeum je správcem Sbírky Polabského muzea. Mezi nejvýznamnější sbírkové celky muzea patří rozsáhlá archeologická sbírka čítající více než 30 tisíc evidovaných předmětů. Tento počet ji řadí k největším sbírkám v mimopražských muzeích.
Z dalších historických sbírek stojí za pozornost svým rozsahem sbírka numismatická (18 tisíc položek) a sbírka drobné plastiky, porcelánu, skla a keramiky, uměleckých předmětů i drobných umělecko-průmyslových výrobků, sbírka hudebních nástrojů, cechovních památek a další.

 

Školní lesní podnik v Kostelci nad Černými lesy České zemědělské univerzity v Praze

je významným zařízením, které poskytuje potřebné zázemí nejen pro praxe studentů. Když pomineme využití pro univerzitní účely, na jednotlivých střediscích se vyrábí a prodávají rozličné produkty od řeziva, paliva, přes ryby, zvěřinu až po opravy motorových pil a produkci okrasných a lesních druhů dřevin. Na středisku okrasných a lesních školek v blízkosti Jevan nabízíme kompletní zahradnický sortiment, pěstujeme zde přes 500 druhů a 2000 kultivarů různých dřevin apod. S ohledem na charakter našich zařízení provádíme i exkurzní činnost. Řadu informací lze nalézt na www.slp.cz.

 

KOKOZA

KOKOZA, o. p. s. se profiluje jako společensky prospěšný podnik. Mezi lidmi, firmami a dalšími organizacemi propagujeme kompostování a pěstování ve městě. Inspirujeme a motivujeme je k využívání kompostovacích technologií vhodných do města, k pěstování pro svoji spotřebu a pro radost. Pro zviditelnění těchto témat vytváříme prostor pro spolupráci s aktivními lidmi, firmami a veřejnou správou.

 

KDS Sedlčany

Firma KDS Sedlčany je tradičním českým výrobcem kvalitního nožířského zboží, který v tomto roce oslaví 65 let od svého založení. Ve výrobním programu KDS mají nejširší zastoupení kuchyňské i řeznické nože a dále nůžky všech druhů. Mezi další oblíbené výrobky z produkce KDS patří řezné díly do strojků na zpracování masa, stejně jako řeznické, kuchyňské, ale i zahradnické náčiní. Celý sortiment KDS si můžete prohlédnout i zakoupit v e-shopu na stránkách www.kds.cz. KDS Sedlčany, Sedlecká 570 260 01 Sedlčany, tel: 318 841 911, e-mail: obchod@kds.cz.

 

Redakce: Rokycanova 15, 130 00 Praha 3, e-mail: redakce@zahradkari.cz
tel.: 222 781 773, fax: 222 782 711, předplatné: 800 100 134

Vydává: Český zahrádkářský svaz, z.s. - Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Český zahrádkářský svaz: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy, moštárny