právě vychází:

 

NEJOBLÍBENĚJŠÍ HOBBY ČASOPIS O ZAHRADĚ

V zájmu snížení možnosti šíření COVID-19 preferujeme objednání, reklamace nebo zrušení předplatného časopisu telefonicky nebo e-mailem. Návštěvy prosím omezte na nezbytné případy. Děkujem za pochopení.

Akumulátorové zahradní stroje - pohoda bez hluku a kouře

 

A co teprve „aku čtyřkolky“...

S akumulátorovými zahradními stroji můžete pracovat bez hluku, kouře a zplodin. To oceníte nejen vy, ale i vaši sousedi – třeba při sobotním nebo nedělním dopoledni. Navíc se nemusíte tahat s „všudypřítomnými“ kabely, a když bude potřeba, aku zahradní stroje můžete využít i v místě, kde není přívod elektřiny.

Hecht - čtyřkolky

 

TIP: Využijte jeden akumulátor pro celou zahradu

 

Pro celou řadu zahradních strojů můžete použít jediný akumulátor.

Například v rámci ucelené řady akumulátorové techniky české značky HECHT ACCU PROGRAM 5040. Jaké to má výhody?

  • Neplatíte za více akumulátorů.
  • Akumulátor častěji používáte, tedy plně využijete jeho kapacitu a vydrží vám déle.
  • Z domu, dílny či garáže se nestane „dobíjecí stanice“ plná akumulátorů a nabíječek.
  • Když je po letech třeba koupit nový akumulátor, stačí zajít pro jeden typ (a ne shánět několik druhů pro každý stroj zvlášť).
  • Akumulátor HECHT se nabíjí na externí nabíječce – není tedy problém s jedním akumulátorem pracovat a druhý současně nabíjet pro pozdější použití.
  • „Kompatibilní akumulátor“ ocení nejen vaše peněženka, ale i příroda.

 

 

Aku čtyřkolky: V harmonii s přírodou (a se sousedy)

Značka HECHT vyvíjí kromě zmíněných aku zahradních strojů například také akumulátorové čtyřkolky. Jejich společným jmenovatelem je tichý chod bez spalin. Když se řekne „čtyřkolka“, často si představíme hluk a čmoud, burácející motor na plných otáčkách, naštvané sousedy, poplašenou zvěř v lese... Ale tak to být zkrátka nemusí.

Aku čtyřkolky české značky HECHT v sobě spojují adrenalin a ohleduplnost k přírodě. Jsou naprosto tiché a bez zplodin; nejsou hlasitější než třeba jízdní kolo.

V mnohých obcích je vyhláškou omezeno provozování hlučných činností na konkrétní dny. Zpravidla v neděli nebo o svátcích není možné pod hrozbou pokuty provozovat hlučné stroje, ovšem s aku čtyřkolkou vám žádný takový postih nehrozí.

 

 

Co všechno „aku čtyřkolka“ nabízí?

Elektromotory aku čtyřkolek jsou prakticky bezúdržbové, nemají problémy se startováním, není nutné v nich pravidelně měnit olej, zapalovací svíčky, nepotřebují spojku, která by se opotřebovávala. Veškerá údržba se tak omezuje prakticky jen na pravidelnou kontrolu a výměnu brzdového obložení a pneumatik. A samozřejmě důležitá je správná péče o akumulátor, tedy jeho pravidelné dobíjení.

Akumulátorové čtyřkolky jsou nabízeny s akumulátory a motory o různých výkonech, vybere si opravdu každý. V mnohém si nezadají se stroji se spalovacími motory. Plně nabité jsou za cca 8–10 hodin a dojezd na jedno nabití může být až 60 km. A to už je celkem slušný výlet.

akumulatorova-ctyrkolka

Ovládání je jednoduché – u elektromotorů není třeba žádná převodová skříň, proto nemusíte řadit. Stačí otočit madlem plynu a stroj se rozjede. Čtyřkolky bývají vybaveny omezovačem výkonu, což znamená, že můžete jednoduše nastavit maximální rychlost. To je vhodné pro nezkušené řidiče, kteří ještě nedovedou odhadnout, co si se strojem mohou dovolit, a ještě jej plně neovládají. Vzhledem k tomu, že čtyřkolky mají úzký profil a těžiště položené relativně vysoko, může být špatně odhadnutá rychlost do zatáčky nebezpečná. Proto by ochranné prvky, jako jsou přilba, rukavice, kvalitní obuv nebo chrániče, měly být samozřejmostí.

Jak jsme zmínili, aku čtyřkolky jsou tiché a bez emisí. Nesmíme ale zapomenout na bezpečnost a ohleduplnost vůči ostatním. Stačí přizpůsobit styl jízdy pěším a cyklistům, zbytečně je neohrozit rychlou jízdou, a především si uvědomit, že aku čtyřkolka je tak tichá, že vás ostatní mohou zpozorovat až na poslední chvíli.

Na trhu naleznete i stroje, které jsou vybaveny převodovou skříní. Takový stroj lze využít nejen pro zábavu, ale i pro práci. Stačí zařadit pomalejší stupeň, a stroj získá sílu. Pak není problém připojit například vozík a odvézt těžký náklad. A opět tak činíte naprosto tiše a bez zplodin.

Aku čtyřkolku nemusíme mít jen pro zábavu, ale je i dobrým dopravním prostředkem. Pokud čtyřkolka nemá osvědčení pro provoz na pozemních komunikacích, na silnici s ní nesmíte, ovšem i tak zbývá mnoho míst, kde ji lze bez problémů provozovat. Vždy je však třeba dodržovat zákony a místní předpisy.

 

 

akumulatorova-ctyrkolka

Vyzkoušejte ji...

Pokud se chcete dozvědět něco víc o aku čtyřkolkách, a třeba si i nějakou pořídit, můžete se podívat na nabídku české značky HECHT.

HECHT máte v povědomí nejspíš jako výrobce zahradních potřeb, ale sortiment značky je široký. Kromě produktů pro zahradu nabízí venkovní nábytek, zahradní domky, doplňky a osvětlení či grily na uhlí i na plyn, dílenské a stavební nářadí a nástroje a také nadzemní bazény s jednoduchou instalací a bazénové příslušenství.

Všechny pobočky HECHT pro vás mají otevřeno každý den včetně víkendů od 8 do 20 hodin. TIP: Když se vám (například o víkendu) na zahradě něco rozbije či bude třeba něco důležitého dokoupit, stačí zajít do některé z prodejen HECHT – najdete je po celé republice.

Pokud vás aku čtyřkolky zaujaly, můžete si jízdu nezávazně vyzkoušet v některé z 22 prodejen HECHT – specialista na zahradu. Přečíst si o aku čtyřkolkách více můžete na e-shopu www.hecht.cz.

Přejeme vám hezké léto (třeba i na aku čtyřkolce v přírodě)

Redakce: Rokycanova 15, 130 00 Praha 3, e-mail: redakce@zahradkari.cz
tel.: 222 781 773, fax: 222 782 711, předplatné: 800 100 134

Vydává: Český zahrádkářský svaz, z.s. - Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Český zahrádkářský svaz: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy, moštárny