právě vychází:

 

NEJOBLÍBENĚJŠÍ HOBBY ČASOPIS O ZAHRADĚ

 

Den Zahrádkáře opět zakončil Zahradu Čech

 

Nádherné slunečné počasí a především zajímavý program na pódiu amfiteátru litoměřického výstaviště přilákal do hlediště stejně jako v minulosti stovky návštěvníků. Pro náš časopis je tato akce vždy výzvou a její úspěch také závisí na vás čtenářích, protože díky vám a se může uskutečnit výstava a vašich soutěžních výpěstků.

Časopis Zahrádkář se aktivně účastnil na Zahradě Čech již posedmadvacáté. Opět jsme mohli na pódiu vidět tři nejzajímavější kuriozity, obry ze zahrádky i nejkrásnější jablka. Odborná porota ve složení Ing. Jiří Bouma, Ing. Petr Herynek a ředitelka výstaviště Michaela Mokrá si s výběrem poradili a mohli tak udělat radost devíti čtenářům, kteří měli odvahu zaslat své výpěstky. Samozřejmě, že by toto velké ocenění zasloužili všichni, ale to už by nebyla soutěž. Všem děkujeme za hezké exponáty, které zkrášlily pavilon G - pavilon Zahrádkáře. Velký díky také patří Františku Nedvědovi a skupině Nedvědovci, kteří byli zlatým hřebem celého odpoledne. Nesmíme zapomenout ani na hudební skupinu Voice, která na pódiu strávila nejvíce času.

prubeh souteze

1: Pohled do expozice v pavilonu G; 2: Géčko patřilo především bylinkám; 3: Cuketa "Saxofon"; 4: Obří okurka ´Vista´; 5: Porota hodnotila zodpovědně; 6: Vítězný ´Rubín´; 7: Josef Tichý získal Křišťálové jablko; 8: Kytice časopisu Zahrádkář pro Františka Nedvěda; 9: Ve stánku časopisu Zahrádkář po koncertě proběhla autogramiáda.

 

Expozici časopisu Zahrádkář v pavilonu G připravil Petr Herynek. Kromě výpěstků čtenářů zde byla k vidění přehlídka více než 150 druhů a odrůd bylinek. Poděkování za exponáty patří doc. Josefu Susovi z Katedry zahradnictví České zemědělské univerzity za expozici odrůd hrušek, firmě Plantana za kolekci odrůd bylinek a firmě Benkor za ukázky koření.

 

Nejzajímavější kuriozita
1. Cuketa "Saxofon" (Alena Procházková)
2. Lagenárie (MUDr. Jan Stojánek)
3. Celer (Eva Kaňková)

 

Největší výpěstek
1. Okurka Vista (Ondřej Gura)
2. Obří tykev (Jarmila Gűnther)
3. Obří jablko (Jana Kostohryzová)

 

Křišťálové jablko
1. 'Rubín' (Josef Tichý)
2. 'Santana' (Jiří Radochlíb)
3. 'Delor' (Josef Irgang)

 

Zvláštní ocenění získal od časopisu Zahrádkář dlouholetý spolupracovník a aranžér pavilonu "G" Petr Herynek. Vítězové si odnesli pěkné ceny od sponzorů - společnosti Sencor, Fertistav, Výstaviště Zahrada Čech, Benkor, Bambusária Rosteto, Zahradnictví Krulichovi, Bambus Centra Kastner, Plantany a časopisu Zahrádkář.

Redakce: Rokycanova 15, 130 00 Praha 3, e-mail: redakce@zahradkari.cz
tel.: 222 781 773, fax: 222 782 711, předplatné: 800 100 134

Vydává: Český zahrádkářský svaz, z.s. - Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Český zahrádkářský svaz: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy, moštárny