právě vychází:

 

NEJOBLÍBENĚJŠÍ HOBBY ČASOPIS O ZAHRADĚ

Jeden akumulátor pro celou dílnu

Většina z nás vlastní aku šroubovák, aku vrtačku nebo další akumulátorové nářadí. S tím souvisí nutnost mít doma víc akumulátorů a nabíječek. Pokud si hrajeme s více kousky aku nářadí, z dílny se nám pomalu ale jistě stává „akumulátorová dobíjecí stanice“. Znáte to také? Máme pro vás vychytávku...


Hecht - accu program

Aku nářadí chytře

Zajímavou možností, jak neskladovat akumulátory a nabíječky a také ušetřit pěkných pár korun, je mít jeden typ akumulátoru pro více různých nářadí. S touto kompatibilitou přichází například česká firma HECHT, konkrétně v sérii produktů HECHT ACCU program 1278.

Podívejme se na to celé trochu podrobněji: S jedním typem akumulátoru zde obsloužíte LED svítilnu, rázový utahovák, excentrickou brusku, úhlovou brusku, přímočarou pilu, pilu ocasku, okružní pilu, šroubovák/vrtačku a šroubovák/příklepovou vrtačku. Stačí, když si vyberete, které nářadí je to pravé do vaší dílny.


akumulatorova-vrtacka

Neutrácejte zbytečně

  • Moderní lithiové akumulátory nejsou nejlevnější a jejich životnost není neomezená. Jednou za několik let musíme koupit nové. Pokud vlastníme nekompatibilní aku nářadí, opakovaně investujeme do různých typů akumulátorů.
  • Když máme akumulátory zvlášť pro každý typ nářadí, obvykle je nepoužíváme tak často. Mohou tedy relativně rychle degenerovat a snižuje se jejich životnost.
  • Pokud lithiové akumulátory zapomeneme delší dobu nabíjet, může dojít dokonce k jejich trvalému poškození. (Máme-li více různých typů akumulátorů, nabíjíme je zpravidla méně často, než když máme jeden „kompatibilní“ na vše.)
  • Ušetříte nejen při provozu, ale také při samotné koupi nářadí: Nemusíte kupovat každý nový kus nářadí za cenu, v níž je vždy a znovu započítána hodnota akumulátoru a nabíječky.


akumulatorova-primocara-pila

Aku nářadí je praktické a univerzální

Aku nářadí není jen doménou profi kutilů, ale zkrátka každého, kdo nechce být omezován kabely – máte jej kdekoli a kdykoli po ruce. Chcete vyvrtat v plotě díru na druhé straně pozemku? Aku nářadí je ihned připraveno k použití a netaháte se s přívodními kabely. Můžete jej – samozřejmě – použít i všude tam, kde není přívod elektrického proudu. Další (nemalou) výhodou aku nářadí je, že je napájeno bezpečným napětím, a tak vám nehrozí úraz elektrickým proudem.


O značce HECHT

Českou značku HECHT máte v povědomí nejspíš jako výrobce zahradní a dílenské techniky, kromě toho ale vyrábí třeba venkovní nábytek, grily, nadzemní bazény, elektrokola, čtyřkolky a dětská elektrická auta. Její prodejny najdete po celé republice, a budete-li něco potřebovat, otevřeno mají také o víkendech. Další zajímavosti a tipy najdete na Facebooku: www.facebook.com/hecht.cz

akumulatorova-vrtacka

Všechny pobočky HECHT pro vás mají otevřeno každý den včetně víkendů od 8 do 20 hodin. TIP: Když se vám (například o víkendu) na zahradě něco rozbije či bude třeba něco důležitého dokoupit, stačí zajít do některé z prodejen HECHT – najdete je po celé republice.

Pokud vás aku čtyřkolky zaujaly, můžete si jízdu nezávazně vyzkoušet v některé z 22 prodejen HECHT – specialista na zahradu. Přečíst si o aku čtyřkolkách více můžete na e-shopu www.hecht.cz.

Redakce: Rokycanova 15, 130 00 Praha 3, e-mail: redakce@zahradkari.cz
tel.: 222 781 773, fax: 222 782 711, předplatné: 800 100 134

Vydává: Český zahrádkářský svaz, z.s. - Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Český zahrádkářský svaz: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy, moštárny