právě vychází:

 

NEJOBLÍBENĚJŠÍ HOBBY ČASOPIS O ZAHRADĚ

 

DÁRKY PRO PŘEDPLATITELE

Milí přátelé zahrádkáři,
stalo se již dobrou tradicí, že naši předplatitelé dostávají během celého roku různé drobné dárky do zahrady v podobě osiv, hnojiv a dalších drobných potřeb. Začátkem roku navíc stolní týdenní kalendář ZAHRÁDKÁŘŮV ROK plný rad a nápadů od firmy SEMO.

Od roku 2011 již dárky dostávají všichni předplatitelé v ČR. Na Slovensku dostávají dárky čtenáři se sjednaným předplatným u firmy Magnet Press Slovakia, s.r.o.

Dárky v roce 2014

V lednovém časopisu byl přiložen kalendář ZAHRÁDKÁŘŮV ROK 2014, který předplatitele bude provázet po celý rok.

V únorovém časopisu našli předpla­titelé osivo cibule sečky odrůdy GERDAod firmy SEMO. Gerda je pěstovaná pro jemnou, biologicky cennou nať. Využívá se celoročně k řezu natě a jako velmi raná lahůdková cibule, vhodná na svazkování. Osivo vyséváme od března nebo v červenci až září přímo na záhon.

S březnovým číslem časopisu dostali předplatitelé jako dárek osivo rajčat - datlové, také od firmy SEMO. Jde o odrůdu z kolekce "PRO MLSNÉ JAZÝČKY". Plody jsou datlového tvaru, zrají do sytě červené barvy, mají hmot­nost 16-20 g a velmi atraktivní vzhled.

 

V dubnovém vydání bylo přiloženo osivo pozdní mrkve AFALON F1 od firmy Moravoseed. Jde o polopozdní odrůdu přechodného typu, vytváří až 20 cm dlouhé tupě zakončené kořeny oranžové barvy. Vyniká velmi dobrou sklado­vatelností.

V květnu předplatitelé našli v časopisu osivo salátu "LARSEN" od firmy Moravoseed. Jde o poloranou odrůdu ledového salátu určenou k celoročnímu pěstování. Larsen je velmi odolný vybíhání do květu i plísni salátové. Vytváří velké, křehké a chutné dobře uzavřené hlávky.

 

Knihovnička Brambory

V únoru dostali předplatitelé kromě osiva i Knihovničku zahrádkáře - Brambory. Knihovnička začíná pohledem do historie pěstování brambor. Největší kapitolou je pak samotné pěstování brambor, od vhodné předplodiny, hnojení, výběru a přípravy sadby, výsadby, ošetřování po vzejití až po samotnou sklizeň. Velkou pozornost věnuje i uskladnění a nutriční hodnotě. Nezapomíná ani na současný sortiment odrůd, který je poměrně široký a díky přehledným tabulkám pro pěstitele lépe srozumitelný. Na závěr se věnuje ochraně proti chorobám a škůdcům brambor.

 

 

Knihovnička Broskvoně

V září jsme překvapili předplatitele knihovničkou Broskvoně. O naše broskve obchodní řetězce zájem nemají. Zahraniční pěstitelé sklízejí broskve ještě nezralé, ošetřují mnoha přípravky. Pro export jsou vyšlechtěny odrůdy s pevnou dužninou, ale jejich chuť je někdy až podřadná. My si na takovou kvalitu postupně zvykáme a v podstatě ani nemáme představu, jak vyzrálá broskev vypadá a chutná. To jsme se snažili alespoň částečně změnit. Radost z vlastních broskví pokud máte vhodné podmínky můžete mít i vy.

Pokud si časopis kupujete na stánku a ještě nejste předplatiteli, zvažte zda není výhodnější mít časopis včas ve své schránce a ještě s dárky.

Přejeme vám, aby vaše zahrádka vzkvétala a vy jste z ní měli jen radost.

Redakce: Rokycanova 15, 130 00 Praha 3, e-mail: redakce@zahradkari.cz
tel.: 222 781 773, fax: 222 782 711, předplatné: 800 100 134

Vydává: Český zahrádkářský svaz, z.s. - Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Český zahrádkářský svaz: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy, moštárny