právě vychází:

 

NEJOBLÍBENĚJŠÍ HOBBY ČASOPIS O ZAHRADĚ

V zájmu snížení možnosti šíření COVID-19 preferujeme objednání, reklamace nebo zrušení předplatného časopisu telefonicky nebo e-mailem. Návštěvy prosím omezte na nezbytné případy. Děkujem za pochopení.

 

DÁRKY PRO PŘEDPLATITELE

Milí přátelé zahrádkáři,
stalo se již dobrou tradicí, že naši předplatitelé dostávají během celého roku různé drobné dárky do zahrady v podobě osiv, hnojiv a dalších drobných potřeb. Začátkem roku navíc stolní týdenní kalendář ZAHRÁDKÁŘŮV ROK plný rad a nápadů od firmy SEMO.

Od roku 2011 již dárky dostávají všichni předplatitelé v ČR. Na Slovensku dostávají dárky čtenáři se sjednaným předplatným u firmy Magnet Press Slovakia, s.r.o.

Dárky v roce 2014

V lednovém časopisu byl přiložen kalendář ZAHRÁDKÁŘŮV ROK 2014, který předplatitele bude provázet po celý rok.

V únorovém časopisu našli předpla­titelé osivo cibule sečky odrůdy GERDAod firmy SEMO. Gerda je pěstovaná pro jemnou, biologicky cennou nať. Využívá se celoročně k řezu natě a jako velmi raná lahůdková cibule, vhodná na svazkování. Osivo vyséváme od března nebo v červenci až září přímo na záhon.

S březnovým číslem časopisu dostali předplatitelé jako dárek osivo rajčat - datlové, také od firmy SEMO. Jde o odrůdu z kolekce "PRO MLSNÉ JAZÝČKY". Plody jsou datlového tvaru, zrají do sytě červené barvy, mají hmot­nost 16-20 g a velmi atraktivní vzhled.

 

V dubnovém vydání bylo přiloženo osivo pozdní mrkve AFALON F1 od firmy Moravoseed. Jde o polopozdní odrůdu přechodného typu, vytváří až 20 cm dlouhé tupě zakončené kořeny oranžové barvy. Vyniká velmi dobrou sklado­vatelností.

V květnu předplatitelé našli v časopisu osivo salátu "LARSEN" od firmy Moravoseed. Jde o poloranou odrůdu ledového salátu určenou k celoročnímu pěstování. Larsen je velmi odolný vybíhání do květu i plísni salátové. Vytváří velké, křehké a chutné dobře uzavřené hlávky.

 

Knihovnička Brambory

V únoru dostali předplatitelé kromě osiva i Knihovničku zahrádkáře - Brambory. Knihovnička začíná pohledem do historie pěstování brambor. Největší kapitolou je pak samotné pěstování brambor, od vhodné předplodiny, hnojení, výběru a přípravy sadby, výsadby, ošetřování po vzejití až po samotnou sklizeň. Velkou pozornost věnuje i uskladnění a nutriční hodnotě. Nezapomíná ani na současný sortiment odrůd, který je poměrně široký a díky přehledným tabulkám pro pěstitele lépe srozumitelný. Na závěr se věnuje ochraně proti chorobám a škůdcům brambor.

 

 

Knihovnička Broskvoně

V září jsme překvapili předplatitele knihovničkou Broskvoně. O naše broskve obchodní řetězce zájem nemají. Zahraniční pěstitelé sklízejí broskve ještě nezralé, ošetřují mnoha přípravky. Pro export jsou vyšlechtěny odrůdy s pevnou dužninou, ale jejich chuť je někdy až podřadná. My si na takovou kvalitu postupně zvykáme a v podstatě ani nemáme představu, jak vyzrálá broskev vypadá a chutná. To jsme se snažili alespoň částečně změnit. Radost z vlastních broskví pokud máte vhodné podmínky můžete mít i vy.

Pokud si časopis kupujete na stánku a ještě nejste předplatiteli, zvažte zda není výhodnější mít časopis včas ve své schránce a ještě s dárky.

Přejeme vám, aby vaše zahrádka vzkvétala a vy jste z ní měli jen radost.

Redakce: Rokycanova 15, 130 00 Praha 3, e-mail: redakce@zahradkari.cz
tel.: 222 781 773, fax: 222 782 711, předplatné: 800 100 134

Vydává: Český zahrádkářský svaz, z.s. - Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Český zahrádkářský svaz: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy, moštárny