právě vychází:

 

NEJOBLÍBENĚJŠÍ HOBBY ČASOPIS O ZAHRADĚ

DEŠŤOVKA NA ZAHRADĚ

Spolek Zvonečník, časopis Zahrádkář a Národní zemědělské muzeum
vyhlašují soutěž pro všechny zahrádkáře se zájmem o využívání dešťové vody.

 

-
Dešťovku lze sbírat a využívat různě. Jaké řešení znáte Vy?

Dešťová voda je měkká voda bez chloru a zadarmo. Shro­máž­dit ji lze bezprostředně s každou přeháňkou i v době jinak velkého sucha, kdy vyprahlá půda vláhu hůře vstřebává a studny jsou vyschlé. Zvláště se hodí na zavlažování a každý dobrý zahrádkář se ji snaží zachytit. Lepší využívání dešťové vody může mít význam jako adaptace na změny klimatu. Soutěží chceme upozornit na možnosti, které dešťová voda skýtá, pobídnout kutily, ale také nabídku zahradnictví k rozvinutí "dešťovkového" sortimentu s okapovými odbočkami, zásobními nádržemi s čerpadly či kapkovými závlahami. Cílem je ukázat ostatním zajímavé nápady a řešení.

 

-
Pochlubte se a vyfotografujte své nebo zajímavé svody dešťové vody

Přihlášení do soutěže

Pochlubte se a vyfoto­gra­fujte své nebo zajímavé svody dešťové vody, nádr­že či závlahy. V kategorii "Kutil" soutěží přímo autoři nápadů a v kategorii "Lovec nápadů" dokumen­tátoři zajímavých řešení. Jednu až dvě fotografie nám pošlete prostřednic­tvím formuláře na www.zahradni.net - soutěž s dešťovou vodou. Nebo je možné fotografie zaslat na adresu: sdestovkou@seznam.cz Doplňte fungování a přednosti řešení, Vaše jméno, kontakty a soutěžní kategorii. Vaše řešení zveřejníme v soutěžní fotogalerii na stránkách www.zahradni.net, nebo také v časopisu Zahrádkář. Výherci mohou jako cenu získat hodnotné knižní publikace, roční předplatné časopisu Zahrádkář a vstupné do všech poboček Národního zemědělského muzea. Soutěž zakončíme vyhlášením výsledků a debatou s odborníky v Národním zemědělském muzeu v Praze.

Termíny:

  • Vyhlášení soutěže 4. dubna 2016
  • Uzávěrka příjmu soutěžních příspěvků 31. srpna 2016
  • Slavnostní vyhlášení výsledků a ukončení soutěže 21. září 2016

Pravidla soutěže:

Zúčastnit se může každý starší 15 let. Tři výherce ve dvou kategoriích určí porota ze sedmi porotců. Hodnoceno bude fungování, přednosti a nápaditost, nebude hodnocena kvalita fotografií.

Další informace:

sdestovkou@seznam.cz nebo telefon 776 877 565Dešťovku

Redakce: Rokycanova 15, 130 00 Praha 3, e-mail: redakce@zahradkari.cz
tel.: 222 781 773, fax: 222 782 711, předplatné: 800 100 134

Vydává: Český zahrádkářský svaz, z.s. - Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Český zahrádkářský svaz: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy, moštárny